Boy 15 Yrs/Over 100m Butterfly - Heats (Declared Winners)

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime  FINA Pt 50
1.Max RUSSELL15Co Sheffield 1:02.73  491 29.10
2.Toby CLAUSEN15KingstonHull 1:03.46  474 29.71
3.Rory BRYANT15Bo Kirklees 1:04.16  459 29.89
4.Daniel JACKSON15Bo Kirklees 1:04.38  454 29.66
5.Keelan BEHAN15Skipton 1:04.76  446 30.06
6.Yash GANDHI15Scunthorpe A 1:04.89  443 29.14
7.Solomon HODGSON15Co Leeds 1:05.18  437 29.88
8.Freddie BROOK15York City 1:05.44  432 30.70
9.Cody INGRAM15Bo Barnsley 1:06.17  418 30.07
10.Henry CORNFORTH15Whitby 1:06.59  410 30.36
11.Nathan DULAY15Co Leeds 1:11.09  337 31.34
12.Ethan ROCHESTER15Co Sheffield 1:14.23  296 31.71

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime  FINA Pt 50
1.Kieran GRANT16Bev Barracud 57.32  644 27.13
2.Finley ALLMAN16Co Sheffield 58.97  591 27.33
3.James ROBINSON16Co Leeds 1:00.14  557 28.26
4.Lucas WALIGORA16York City 1:02.03  508 28.71
5.Cameron GREEN16Bradford 1:02.05  507 28.14
6.Daniel STEVENS16Bev Barracud 1:02.40  499 28.89
7.Oscar BLANCHARD16Cleethorpes 1:02.54  495 28.98
8.Adham SHAABAN16Tadcaster 1:02.87  488 28.77
9.Nathaniel HORNER16Bev Barracud 1:02.93  486 29.06
10.Harrison NILAND16Rotherham Mo 1:03.45  474 28.96
11.Luke CLEGG16Bo Kirklees 1:04.08  460 28.42
12.William SUTCLIFFE16Bev Barracud 1:05.13  439 29.90
13.Cameron RHODES16Rotherham Mo 1:05.30  435 30.17
14.Makyle IQBAL16Stocksbridge 1:06.82  406 28.97

17 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime  FINA Pt 50
1.Ben SHELTON17Co Leeds 59.76  568 27.52
2.Callum SIMMONS17Rotherham Mo 1:02.02  508 28.48
3.Blaine UNDERWOOD17Bo Barnsley 1:03.39  476 28.61
4.Kalum SMART17Bo Barnsley 1:03.42  475 28.95
5.Benjamin WILKINSON17Whitby 1:04.37  454 28.83
6.Fraser BUXTON17Co Bradford 1:05.63  429 29.02
 Aidan FOTHERGILL17York City DNC     

18 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime  FINA Pt 50
1.Jay LELLIOTT26Co Sheffield 55.26  718 25.85
2.Ned SHARP18Skipton 56.11  686 26.53
3.Akal REHAL18Co Leeds 57.71  631 26.93
4.Archie MINTO18Skipton 57.77  629 26.89
5.Maxwell DE'ATH18Tadcaster 1:00.75  540 28.06
6.Matthew GRAY21Co Leeds 1:01.25  527 27.79
7.Daniel MENZER18Bo Barnsley 1:01.81  513 29.07
8.Louie DOVE18Co Bradford 1:01.86  512 28.33
9.Matthew SELOUS18Bo Barnsley 1:02.06  507 28.80
10.Owen GARSIDES20KingstonHull141:07.06  402 31.18

Combined Result - Multi-Classification by British Para-Swimming Points

PlaceNameAaDClubClassTime  BDPoints 50
1.Owen GARSIDES20KingstonHull141:07.06  535 31.18

UP