Boy 14 Yrs/Under 200m IM - Heats (Declared Winners)

12 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.William HICKLIN12Co Leeds 2:37.85  376 33.361:14.452:02.07
2.Oliver CLAYDON SMITH11Co Sheffield 2:48.48  309 36.211:21.642:10.16
3.Andrew HUNTER12Cleethorpes 2:50.36  299 34.681:19.312:12.53
4.Zac BAUGHAN-WITHINGTON11KingstonHull 2:52.31  289 37.341:22.632:13.46
5.Jacob O'DONNELL11Co Leeds 2:54.73  277 37.841:23.052:15.35
6.Ethan COWELL12Co Leeds 2:56.96  267 38.291:22.322:16.39
7.William DALE-WOOD12Thirsk WH 2:58.05  262 35.731:24.042:19.81
8.Joshua KELLY12KingstonHull 2:58.62  259 39.131:23.312:19.98
9.Ruben ANDERSON12Co Sheffield 2:58.76  259 38.211:24.782:19.24
10.Bowan GOMERSALL12Rotherham Mo 2:58.84  259 38.581:26.372:21.39
11.William WILSON11Co Leeds 3:02.12  245 40.861:23.972:21.71
12.Sam RACE12King'f Scar 3:02.29  244 38.881:27.192:20.00
13.Zachary HELM12Co Leeds 3:02.82  242 42.281:28.632:21.54
14.Luke WISE12Tadcaster 3:04.27  236 37.411:26.692:22.63
15.Samuel HILL12Co Leeds 3:07.66  224 38.051:25.872:25.05
16.Pavel ZIRAR12KingstonHull 3:08.70  220 44.001:27.032:24.35
17.Finnley STEVENS11Co Leeds 3:08.73  220 44.781:30.392:27.66
18.Mateo MARINOV12Stocksbridge 3:08.89  219 39.321:27.952:27.13
19.Oliver KEENS12Rotherham Mo 3:08.96  219 45.191:34.902:27.09
20.Connor SHERING12Co Sheffield 3:09.09  219 40.681:29.862:26.29
21.Zach PIERCY11Co Leeds 3:09.29  218 41.751:29.902:26.81
22.Harry TUPMAN12Bo Barnsley 3:10.98  212 40.471:32.222:28.84
23.Oscar GAVELLE12Rotherham Mo 3:13.13  205 44.281:32.752:32.07
24.Gethin SINCLAIR12Co Sheffield 3:15.10  199 43.141:31.462:34.20
25.Halo BENTLEY-HICKS10Co Leeds 3:15.63  197 47.871:36.312:35.25
 James BALDWIN11Bev Barracud DNC       
 Daniel HAWKINS12Harrogate DQ 7 4       
 Richard LEE12Co Sheffield DQ 9 4       

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Gabriel SHEPHERD13Harrogate 2:24.58  490 29.891:05.821:50.82
2.Maxwell FORD13Co Leeds 2:33.08  413 33.851:13.561:58.00
3.Luke BAUGHAN-WITHINGTO13KingstonHull 2:34.71  400 33.621:15.241:59.82
4.Zak SHERIFF13Skipton 2:37.46  379 32.661:11.272:01.71
5.Daniel RANSOM13Co Leeds 2:38.22  374 31.801:11.842:00.88
6.Matthew JUST13Co Leeds 2:39.00  368 31.261:13.922:03.68
7.Joseph HALL13Co Leeds 2:39.29  366 34.571:17.392:02.69
8.Callum RAVEN13Co Leeds 2:39.71  363 32.611:13.822:01.96
9.Freddy DEAN13Co Bradford 2:42.16  347 33.861:15.222:05.62
10.Harry COCKBURN13Skipton 2:42.79  343 33.881:16.862:05.16
11.Thomas BROOKS13Bo Kirklees 2:43.89  336 36.201:18.022:07.98
12.Kyle WAREHAM13Harrogate 2:46.42  321 35.011:17.422:10.32
13.George CARRY13Co Leeds 2:47.58  314 36.281:21.512:11.43
14.Matthew JAMES13Co Leeds 2:47.81  313 35.541:17.892:09.27
15.Joe DALY13Cleethorpes 2:50.38  299 36.391:22.682:11.21
16.Oliver GOODISON13Co Leeds 2:51.28  294 35.781:21.352:13.21
 Jack COLLINS13KingstonHull DQ 8 3       

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Kourosh KHODAKHAH14Co Leeds 2:22.95  507 30.851:09.571:51.06
2.Samuel SMITH14Skipton 2:25.46  481 30.361:08.051:53.08
3.Sean SMITH14Skipton 2:27.09  465 30.241:09.071:53.00
4.Oliver WHITTLESTON14Co Leeds 2:28.83  449 31.451:09.271:56.77
5.George BROOKS14Co Leeds 2:29.42  444 30.821:10.781:55.15
6.Jacob BROWN14Tadcaster 2:30.64  433 30.171:08.251:53.78
7.Joseph BURGESS14Skipton 2:37.00  382 32.991:10.942:02.20
8.Zach BEATTIE14Bo Kirklees 2:37.05  382 32.101:14.372:01.00
9.Jack MCCLELLAND14Bo Kirklees 2:39.07  368 33.211:15.162:02.31
10.Jared ALMOND14Bo Barnsley 2:39.88  362 34.031:13.932:00.97
11.Layton THORPE14Scunthorpe A 2:40.40  359 34.111:15.902:04.79
12.Miles KEARNS14Scunthorpe A 2:41.79  349 32.081:17.462:04.24
13.Harry SENIOR14Co Leeds 2:44.64  331 34.871:17.232:07.73
14.Ethan HAMPSHIRE14Rotherham Mo 2:48.27  310 36.261:18.212:11.49
15.James WEST14Skipton 2:49.37  304 34.071:18.732:08.96
 Nicholas HONEYBONE14Donc Dartes DNC       

UP