Boy 14 Yrs/Under 400m IM - Heats (Declared Winners)

12 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.William HICKLIN12Co Leeds 5:38.55  373 
 50m 34.90100m 1:16.33150m 2:01.67200m 2:45.30250m 3:33.84300m 4:23.51350m 5:03.11400m 5:38.55 
2.William WILSON11Co Leeds 6:11.89  281 
 50m 41.55100m 1:31.09150m 2:14.91200m 2:58.91250m 3:55.12300m 4:50.79350m 5:31.81400m 6:11.89 
3.Joshua KELLY12KingstonHull 6:12.53  280 
 50m 41.50100m 1:29.61150m 2:14.73200m 3:00.78250m 3:55.68300m 4:51.94350m 5:32.61400m 6:12.53 
4.Zachary HELM12Co Leeds 6:27.34  249 
 50m 44.26100m 1:39.48150m 2:27.49200m 3:14.84250m 4:08.81300m 5:02.09350m 5:44.87400m 6:27.34 
5.Luke WISE12Tadcaster 6:39.12  228 
 50m 38.27100m 1:25.13150m 2:18.29200m 3:08.91250m 4:08.25300m 5:07.07350m 5:54.45400m 6:39.12 
6.Bowan GOMERSALL12Rotherham Mo 6:49.91  210 
 50m 42.98100m 1:37.05150m 2:28.73200m 3:20.64250m 4:17.09300m 5:16.63350m 6:07.17400m 6:49.91 
7.James THOMSON12Co Leeds 6:51.10  208 
 50m 46.00100m 1:40.49150m 2:28.27200m 3:16.14250m 4:19.11300m 5:23.90350m 6:09.30400m 6:51.10 
8.Zach PIERCY11Co Leeds 6:56.69  200 
 50m 43.76100m 1:42.46150m 2:35.92200m 3:29.82250m 4:27.59300m 5:27.61350m 6:13.25400m 6:56.69 
 Finnley STEVENS11Co Leeds DQ 8 2    
 Halo BENTLEY-HICKS10Co Leeds DQ 8 3    

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Ethan POTTER13Co Sheffield 5:24.34  424 
 50m 34.28100m 1:14.48150m 1:57.62200m 2:40.54250m 3:25.54300m 4:13.96350m 4:49.66400m 5:24.34 
2.Luke BAUGHAN-WITHINGTO13KingstonHull 5:28.70  408 
 50m 34.44100m 1:15.30150m 1:58.85200m 2:40.72250m 3:26.40300m 4:13.95350m -400m 5:28.70 
3.Maxwell FORD13Co Leeds 5:37.47  377 
 50m 37.30100m 1:22.81150m 2:04.43200m 2:46.67250m 3:32.09300m 4:18.70350m 4:58.81400m 5:37.47 
4.Joseph HALL13Co Leeds 5:39.43  370 
 50m 39.08100m 1:22.70150m -200m 2:53.27250m 3:39.05300m 4:25.13350m 5:03.06400m 5:39.43 
5.Matthew JUST13Co Leeds 5:41.33  364 
 50m 33.62100m 1:13.63150m 1:58.82200m 2:42.78250m 3:32.10300m 4:23.42350m 5:03.75400m 5:41.33 
6.Callum RAVEN13Co Leeds 5:43.55  357 
 50m 33.48100m 1:13.37150m 1:56.65200m 2:40.72250m 3:30.78300m 4:22.75350m 5:02.84400m 5:43.55 
7.Benjamin DALE-WOOD13Thirsk WH 5:51.25  334 
 50m 36.06100m 1:20.31150m 2:08.30200m 2:54.57250m 3:43.48300m 4:32.24350m 5:13.34400m 5:51.25 
8.George CARRY13Co Leeds 5:53.59  327 
 50m 38.35100m 1:23.28150m 2:08.43200m 2:53.16250m 3:44.21300m 4:34.60350m -400m 5:53.59 
9.Thomas BROOKS13Bo Kirklees 6:04.15  300 
 50m 37.45100m 1:23.79150m 2:11.57200m 2:59.17250m 3:51.13300m 4:43.70350m 5:24.81400m 6:04.15 
10.Matthew JAMES13Co Leeds 6:06.61  294 
 50m 39.19100m 1:26.15150m 2:12.40200m 2:57.75250m 3:49.54300m 4:43.13350m 5:25.18400m 6:06.61 
 Oliver GOODISON13Co Leeds DQ 7 4    

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Kourosh KHODAKHAH14Co Leeds 5:05.26  509 
 50m 30.75100m 1:06.64150m 1:47.29200m 2:28.72250m 3:11.30300m 3:55.50350m 4:31.18400m 5:05.26 
2.George BROOKS14Co Leeds 5:25.77  419 
 50m 32.52100m 1:10.21150m -200m 2:37.58250m 3:24.82300m 4:11.84350m 4:50.06400m 5:25.77 
3.Jack FINNIE14Rotherham Mo 5:30.10  403 
 50m 32.77100m 1:13.64150m 1:56.10200m 2:37.80250m 3:26.86300m 4:15.73350m 4:54.03400m 5:30.10 
4.Jacob BROWN14Tadcaster 5:38.47  373 
 50m 33.97100m 1:12.52150m 1:56.79200m 2:40.59250m 3:28.22300m 4:17.00350m 4:58.22400m 5:38.47 
5.Jared ALMOND14Bo Barnsley 5:41.64  363 
 50m 36.47100m 1:24.60150m 2:05.04200m 2:45.84250m 3:34.90300m 4:24.29350m 5:05.07400m 5:41.64 
 Harry SENIOR14Co Leeds DQ 6 4    

UP