Boy 15 Yrs/Over 400m IM - Heats (Declared Winners)

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Thomas WILKINSON15Co Sheffield 4:49.12  599 
 50m 29.23100m 1:02.66150m -200m 2:19.46250m 3:00.94300m 3:41.90350m 4:15.99400m 4:49.12 
2.Jack JENKINSON15Skipton 4:56.67  555 
 50m 30.74100m 1:06.10150m 1:44.93200m 2:23.32250m 3:06.13300m 3:50.56350m 4:24.65400m 4:56.67 
3.James PLANT15Bo Kirklees 5:01.87  527 
 50m 31.51100m 1:08.72150m 1:48.53200m 2:26.49250m 3:10.21300m 3:54.74350m 4:29.19400m 5:01.87 
4.Rory BRYANT15Bo Kirklees 5:16.41  457 
 50m 31.60100m 1:09.50150m 1:52.80200m 2:35.27250m 3:22.01300m 4:08.30350m 4:43.08400m 5:16.41 
5.Solomon HODGSON15Co Leeds 5:18.88  447 
 50m 31.99100m 1:10.10150m 1:51.57200m 2:32.28250m -300m 4:07.13350m 4:42.99400m 5:18.88 
6.Cody INGRAM15Bo Barnsley 5:25.78  419 
 50m 31.23100m 1:08.11150m 1:52.26200m 2:34.43250m 3:22.77300m 4:12.51350m 4:50.39400m 5:25.78 
7.Callum AITKEN15York City 5:28.03  410 
 50m 34.01100m 1:15.21150m 1:57.96200m 2:38.63250m 3:26.92300m 4:14.41350m 4:51.80400m 5:28.03 
8.Jamie BROADHURST15Co Leeds 5:30.30  402 
 50m 32.60100m 1:15.07150m 1:57.48200m 2:39.50250m 3:28.22300m 4:17.32350m 4:55.78400m 5:30.30 

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Luke CLEGG16Bo Kirklees 4:56.05  558 
 50m 29.86100m 1:05.59150m 1:43.05200m 2:20.51250m 3:03.51300m 3:47.11350m 4:21.56400m 4:56.05 
2.Lucas WALIGORA16York City 4:56.90  553 
 50m 29.88100m 1:05.08150m 1:42.89200m 2:20.84250m 3:04.07300m 3:47.06350m 4:22.73400m 4:56.90 
3.Connor THORPE16Co Sheffield 4:59.04  542 
 50m 30.28100m 1:05.35150m 1:44.88200m 2:24.92250m 3:07.84300m 3:51.26350m 4:25.72400m 4:59.04 
4.Benjamin CROSS16Co Sheffield 5:05.31  509 
 50m 31.21100m 1:08.45150m 1:46.59200m 2:24.17250m 3:07.89300m 3:52.31350m 4:29.72400m 5:05.31 
5.Cameron RHODES16Rotherham Mo 5:18.82  447 
 50m 31.46100m 1:10.37150m 1:52.94200m 2:35.98250m 3:19.80300m 4:05.97350m 4:43.49400m 5:18.82 
6.William SUTCLIFFE16Bev Barracud 5:29.48  405 
 50m 32.76100m 1:11.69150m 1:56.86200m 2:40.67250m 3:26.81300m 4:12.39350m 4:51.73400m 5:29.48 
 Daniel STEVENS16Bev Barracud DNC    

17 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Charlie BROOME17Co Leeds 4:39.88  661 
 50m 26.95100m 58.80150m 1:34.47200m 2:09.26250m 2:50.57300m 3:32.71350m 4:07.58400m 4:39.88 
2.Martin SMITH17Bo Kirklees 5:04.25  514 
 50m 29.44100m 1:04.04150m 1:42.95200m 2:22.59250m 3:06.27300m 3:50.64350m 4:28.18400m 5:04.25 
3.Finlay WILLIAMS17Co Leeds 5:13.96  468 
 50m 31.46100m 1:08.41150m 1:48.64200m 2:28.21250m 3:13.48300m 4:00.71350m 4:38.17400m 5:13.96 
4.Jack SENIOR17Co Leeds 5:22.44  432 
 50m 33.07100m 1:11.42150m 1:53.18200m 2:35.21250m 3:21.14300m 4:07.31350m 4:44.91400m 5:22.44 

18 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Harold COCKING18Rotherham Mo 5:05.42  508 
 50m 30.60100m 1:07.20150m 1:46.89200m 2:26.10250m 3:09.71300m 3:54.04350m 4:30.39400m 5:05.42 
2.Matthew SELOUS18Bo Barnsley 5:07.60  498 
 50m 30.72100m 1:07.99150m 1:47.31200m 2:25.58250m 3:10.73300m 3:56.51350m 4:32.67400m 5:07.60 
3.Daniel MENZER18Bo Barnsley 5:15.17  463 
 50m 30.03100m 1:05.25150m 1:48.74200m 2:32.25250m 3:18.76300m 4:06.66350m 4:41.89400m 5:15.17 

UP