Boy 15 Yrs/Over 50m Freestyle - Heats (Declared Winners)

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime  FINA Pt 
1.Henry CORNFORTH15Whitby 26.21  507 
2.Jack JENKINSON15Skipton 26.23  506 
3.Keelan BEHAN15Skipton 26.44  494 
4.Daniel JACKSON15Bo Kirklees 26.46  493 
5.Yash GANDHI15Scunthorpe A 26.53  489 
5.Finley MCNICHOLAS15Stocksbridge 26.53  489 
7.Cody INGRAM15Bo Barnsley 26.63  484 
8.Joseph MOMENT15Scarborough 26.78  476 
9.Rory BRYANT15Bo Kirklees 26.85  472 
10.Toby CLAUSEN15KingstonHull 27.19  454 
11.Callum AITKEN15York City 27.81  425 
12.Daniel CURRAN15Bev Barracud 27.84  423 
13.Henry KING15Bo Kirklees 27.91  420 
14.Jakub MARSZEWSKI15Co Bradford 28.29  403 
15.Joshua STAMP15Scunthorpe A 28.80  382 
16.Ethan ROCHESTER15Co Sheffield 28.83  381 
17.James RYALL15Co Sheffield 29.12  370 

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime  FINA Pt 
1.Kieran GRANT16Bev Barracud 23.94  666 
2.Cameron GREEN16Bradford 25.11  577 
3.Daniel STEVENS16Bev Barracud 25.43  555 
4.Harvey PENNINGTON16Skipton 25.76  534 
5.Nathaniel HORNER16Bev Barracud 26.07  515 
6.Connor THORPE16Co Sheffield 26.11  513 
7.Adham SHAABAN16Tadcaster 26.44  494 
8.Harrison NILAND16Rotherham Mo 26.54  489 
9.Oliver WINTER16Stocksbridge 26.93  468 
10.Oscar BLANCHARD16Cleethorpes 26.97  466 
11.Makyle IQBAL16Stocksbridge 27.11  458 
 Joseph JUBB16Rotherham Mo DNC    
 William SUTCLIFFE16Bev Barracud DNC    
 Jude SUDDABY16Cleethorpes DQ 4 4    

17 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime  FINA Pt 
1.Rohan SMITH17Skipton 24.31  636 
2.Ethan BAYLIN17Tadcaster 24.89  592 
3.Liam DAWSON17Tadcaster 25.01  584 
4.Ben SHELTON17Co Leeds 25.24  568 
5.Fraser BUXTON17Co Bradford 25.31  563 
6.Toby MAYFIELD17York City 25.50  551 
7.Martin SMITH17Bo Kirklees 25.52  550 
8.Blaine UNDERWOOD17Bo Barnsley 25.93  524 
9.Benjamin WILKINSON17Whitby 26.28  503 
10.Samuel AKERS17Co Bradford 26.63  484 
11.Kalum SMART17Bo Barnsley 26.68  481 
12.Roman WALLACE17Bo Barnsley 26.97  466 
13.William SCAIFE17Rotherham Mo 27.07  460 
14.Brandon CARTWRIGHT17Bo Kirklees 27.28  450 

18 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime  FINA Pt 
1.Thomas WATKIN19Co Sheffield 23.19  733 
2.Ned SHARP18Skipton 24.31  636 
3.Akal REHAL18Co Leeds 24.45  625 
4.Adam WOOD19Spenborough 24.99  585 
5.Harri THORMAN18Rotherham Mo 25.00  585 
6.Niall SMITH18Skipton 25.08  579 
7.Maxwell DE'ATH18Tadcaster 25.13  576 
8.Jason ROBSON18York City 25.22  569 
9.Dalton CLAPHAM18Co Leeds 25.48  552 
10.Harris LISTER18York City 25.62  543 
11.Louie DOVE18Co Bradford 25.74  536 
12.Matthew SELOUS18Bo Barnsley 26.20  508 
13.Noah WRAGG18Bo Barnsley 26.36  499 
14.Ethan SUTCLIFFE18Co Leeds 26.43  495 
15.Joseph MOORE20Harrogate 26.50  491 
16.Daniel BAILEY18Donc Dartes 26.81  474 
17.Adam MILNER19Stocksbridge 28.68  387 
18.Joseph CLARK27Sheffield C654.28  57 

Combined Result - Multi-Classification by British Para-Swimming Points

PlaceNameAaDClubClassTime  BDPoints 
1.Joseph CLARK27Sheffield C654.28  145 

UP