Boy 14 Yrs/Under 50m Freestyle - Heats (Declared Winners)

12 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.James SHARP12Co Wakefield 29.04  373 
2.William HICKLIN12Co Leeds 29.91  341 
3.Andrew HUNTER12Cleethorpes 30.00  338 
4.Arran CORNFORTH12Whitby 30.38  326 
5.Daniel CHENERY12Sheffield C 31.53  291 
6.Jacob O'DONNELL11Co Leeds 31.99  279 
7.Oliver TOOTLE12Bridlington 32.01  278 
8.Matthew SITCH12KingstonHull 32.07  277 
9.Mateo MARINOV12Stocksbridge 32.31  271 
10.Zac BAUGHAN-WITHINGTON11KingstonHull 32.89  256 
11.William DALE-WOOD12Thirsk WH 32.94  255 
12.Ruben ANDERSON12Co Sheffield 32.96  255 
13.Zachary HELM12Co Leeds 33.37  246 
14.Sam RACE12King'f Scar 33.54  242 
15.Dylan HILL11KingstonHull 33.64  240 
16.Adam GILL12Bo Barnsley 33.74  238 
17.Daniel HAWKINS12Harrogate 33.78  237 
18.Luke WISE12Tadcaster 33.86  235 
19.Jacob FARROW12Bev Barracud 34.23  227 
20.Joshua KELLY12KingstonHull 34.54  221 
21.Oliver FRARY12Scunthorpe A 34.55  221 
22.James BALDWIN11Bev Barracud 35.02  212 
23.Joseph STAMP12Scunthorpe A 35.16  210 
24.Finnley STEVENS11Co Leeds 35.18  209 
25.Pavel ZIRAR12KingstonHull 35.24  208 
26.Zach PIERCY11Co Leeds 35.25  208 
27.Harry NETHERWAY12Tadcaster 35.66  201 
27.Oscar GAVELLE12Rotherham Mo 35.66  201 
29.James THOMSON12Co Leeds 35.77  199 

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Gabriel SHEPHERD13Harrogate 25.92  524 
2.Patrick NEILL13Stocksbridge 27.50  439 
3.Benjamin DALE-WOOD13Thirsk WH 28.07  413 
4.Louie ENNIS13Chapeltown 28.24  405 
5.Ethan POTTER13Co Sheffield 28.89  379 
6.Zak SHERIFF13Skipton 28.92  377 
7.Harry COCKBURN13Skipton 29.20  367 
8.Freddy DEAN13Co Bradford 29.63  351 
9.Oliver DAVIS-TOOTILL13Rotherham Mo 29.76  346 
10.Kyle WAREHAM13Harrogate 30.20  331 
11.George CARRY13Co Leeds 30.37  326 
12.Jack COLLINS13KingstonHull 30.76  314 
13.Yonas MEKONEN13Bo Kirklees 31.07  304 
14.Thomas BROOKS13Bo Kirklees 31.08  304 
15.Matthew JAMES13Co Leeds 31.17  301 
16.Sam WRIGHT13Tadcaster 31.43  294 
17.Isaac OLNEY13Stocksbridge 31.44  294 
18.Robbie AMBLER13Co Bradford 31.46  293 
18.Jack BALDWIN13Bev Barracud 31.46  293 
20.Oliver MAYGER13Thirsk WH 31.47  293 
21.Will SKIGGS13Co Bradford 31.71  286 
22.Quinn-Austin KELLY13Co Bradford 31.91  281 
23.Jacob BOGGON13Co Leeds 32.03  278 
24.Oliver PEACOCK13Co Sheffield 32.49  266 
25.Joseph DAVIES13Rotherham Mo 32.77  259 
 Samuel HUTCHINSON13Selby DNC    

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Rio DAODU14Cleethorpes 25.97  521 
2.Samuel SMITH14Skipton 25.98  521 
3.Jack FINNIE14Rotherham Mo 26.58  486 
4.Alexander LEE14Co Sheffield 27.31  448 
5.Joshua MCCOLLIN14KingstonHull 27.82  424 
6.James STARLING14KingstonHull 27.83  424 
7.Joseph BURGESS14Skipton 28.02  415 
8.Harry ROOK14Bev Barracud 28.39  399 
9.Ethan HAMPSHIRE14Rotherham Mo 28.46  396 
10.Nicholas HONEYBONE14Donc Dartes 28.51  394 
11.Lucas CHERRY14Sheffield C 28.54  393 
12.Max WALKER14Thirsk WH 29.02  374 
13.Miles KEARNS14Scunthorpe A 29.25  365 
14.Layton THORPE14Scunthorpe A 29.30  363 
15.Blake PRICE14Bridlington 29.58  353 
16.Benjamin WALKER14Stocksbridge 29.91  341 
17.Jack MCCLELLAND14Bo Kirklees 30.09  335 
18.George PLUMRIDGE14Bev Barracud 30.54  320 
 Alexander MCCALLUM14Selby DNC    
 Harrison DEEKS14Rotherham Mo DQ 4 4    

UP