Boy 14 Yrs/Under 100m Freestyle - Heats (Declared Winners)

12 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.William HICKLIN12Co Leeds 1:03.30  406 30.42
2.Hao Hao SHI12Co Sheffield 1:04.33  387 30.42
3.Alexander TEW12Team Jorvik 1:05.63  365 31.41
4.James SHARP12Co Wakefield 1:05.82  362 30.90
5.Andrew HUNTER12Cleethorpes 1:06.16  356 31.48
6.Oliver CLAYDON SMITH11Co Sheffield 1:08.01  328 32.17
7.Arran CORNFORTH12Whitby 1:08.90  315 32.39
8.Zac BAUGHAN-WITHINGTON11KingstonHull 1:09.70  304 33.25
9.Jacob O'DONNELL11Co Leeds 1:09.82  303 32.31
10.Ruben ANDERSON12Co Sheffield 1:10.18  298 33.62
11.Ethan COWELL12Co Leeds 1:10.78  291 33.52
12.Daniel CHENERY12Sheffield C 1:10.89  289 32.92
13.Zachary HELM12Co Leeds 1:11.05  287 33.79
14.William DALE-WOOD12Thirsk WH 1:12.76  267 35.14
15.Owen CARMODY11Co Leeds 1:13.23  262 34.69
16.Joshua KELLY12KingstonHull 1:13.37  261 34.82
17.Stanley DUNNE11Skipton 1:14.24  252 34.31
18.Luke WISE12Tadcaster 1:14.94  245 35.19
19.Sam RACE12King'f Scar 1:15.43  240 35.78
20.Daniel HAWKINS12Harrogate 1:16.39  231 35.85
21.Harry TUPMAN12Bo Barnsley 1:17.39  222 -
22.Oliver FRARY12Scunthorpe A 1:17.58  221 35.94
 Mateo MARINOV12Stocksbridge DQ 4 4     

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Gabriel SHEPHERD13Harrogate 56.85  561 27.15
2.Patrick NEILL13Stocksbridge 1:00.83  458 28.84
3.Ethan POTTER13Co Sheffield 1:01.50  443 29.63
4.Louie ENNIS13Chapeltown 1:02.79  416 29.78
5.Benjamin DALE-WOOD13Thirsk WH 1:03.01  412 30.22
6.Zak SHERIFF13Skipton 1:04.04  393 30.42
7.Luke BAUGHAN-WITHINGTO13KingstonHull 1:04.26  389 30.26
8.Freddy DEAN13Co Bradford 1:04.44  385 30.46
9.Jack COLLINS13KingstonHull 1:04.72  380 31.38
10.Harry COCKBURN13Skipton 1:04.78  379 30.83
11.Kyle WAREHAM13Harrogate 1:05.22  372 31.03
12.George CARRY13Co Leeds 1:06.33  353 31.53
13.Matthew JAMES13Co Leeds 1:07.33  338 32.24
14.Elliot ROBERTS-CUTTS13Chapeltown 1:07.61  334 32.29
15.Joshua BOOTH13Rotherham Mo 1:07.89  329 32.29
16.Sam WRIGHT13Tadcaster 1:08.91  315 33.74
17.Oliver MAYGER13Thirsk WH 1:09.35  309 33.55

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Samuel SMITH14Skipton 57.54  541 26.85
2.Rio DAODU14Cleethorpes 58.79  508 27.04
3.Jack FINNIE14Rotherham Mo 58.91  504 27.35
4.Alexander LEE14Co Sheffield 59.57  488 28.62
5.Oliver WHITTLESTON14Co Leeds 59.75  483 28.46
6.Sean SMITH14Skipton 1:00.45  467 28.88
7.James STARLING14KingstonHull 1:01.48  444 28.62
8.Ethan HAMPSHIRE14Rotherham Mo 1:02.83  416 30.22
9.Nicholas HONEYBONE14Donc Dartes 1:02.91  414 29.47
10.Layton THORPE14Scunthorpe A 1:03.13  410 30.58
11.Lucas CHERRY14Sheffield C 1:03.32  406 30.74
12.Max WALKER14Thirsk WH 1:04.11  391 30.87
13.Miles KEARNS14Scunthorpe A 1:04.85  378 31.05
14.Tyrese GREGORY14Co Sheffield 1:05.25  371 30.34
15.Harry ROOK14Bev Barracud 1:06.21  355 31.45
16.Benjamin WALKER14Stocksbridge 1:06.27  354 31.44

UP