Boy 15 Yrs/Over 100m Freestyle - Heats (Declared Winners)

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime  FINA Pt 50
1.Thomas WILKINSON15Co Sheffield 56.72  565 27.24
2.James PLANT15Bo Kirklees 56.79  563 27.33
3.Max RUSSELL15Co Sheffield 57.23  550 27.49
4.Henry CORNFORTH15Whitby 57.76  535 27.78
5.Freddie BROOK15York City 58.47  516 28.35
6.Yash GANDHI15Scunthorpe A 59.03  501 27.34
7.Joseph MOMENT15Scarborough 59.08  500 28.14
8.Rory BRYANT15Bo Kirklees 59.41  492 28.67
9.Solomon HODGSON15Co Leeds 59.54  489 28.69
10.Philip SUDDES15York City 59.60  487 28.57
11.Finley MCNICHOLAS15Stocksbridge 59.95  479 28.34
12.Jamie BROADHURST15Co Leeds 1:01.01  454 29.73
13.Cody INGRAM15Bo Barnsley 1:01.50  443 29.85
14.Keelan BEHAN15Skipton 1:01.60  441 28.77
15.Henry KING15Bo Kirklees 1:02.01  432 29.48
16.Matthew ROBERTS15Co Leeds 1:02.30  426 29.87
17.Daniel CURRAN15Bev Barracud 1:03.54  402 29.74
18.Adam HAWKINS15Harrogate 1:03.78  397 30.05
19.Nathan DULAY15Co Leeds 1:03.98  394 30.43
 Jack JENKINSON15Skipton DNC     

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime  FINA Pt 50
1.Kieran GRANT16Bev Barracud 53.08  690 25.54
2.Curtis HARPER16Co Sheffield 54.87  624 26.57
3.Finley ALLMAN16Co Sheffield 54.97  621 26.52
4.Cameron GREEN16Bradford 55.23  612 26.32
5.Daniel STEVENS16Bev Barracud 56.26  579 27.33
6.Connor THORPE16Co Sheffield 56.73  565 27.09
7.Harvey PENNINGTON16Skipton 57.17  552 27.09
8.Harrison NILAND16Rotherham Mo 57.66  538 27.85
9.Luke BOOTH16Rotherham Mo 57.72  536 28.33
10.Luke CLEGG16Bo Kirklees 57.85  533 27.72
11.Nathaniel HORNER16Bev Barracud 58.43  517 -
12.Oliver WINTER16Stocksbridge 58.86  506 28.05
 Joseph JUBB16Rotherham Mo DNC     

17 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime  FINA Pt 50
1.Ben SHELTON17Co Leeds 54.59  634 26.29
2.Rohan SMITH17Skipton 54.74  629 26.52
3.Ethan BAYLIN17Tadcaster 55.72  596 26.33
4.Martin SMITH17Bo Kirklees 56.18  582 26.74
5.Mason BLAND17KingstonHull 57.04  556 27.36
6.Benjamin WILKINSON17Whitby 57.29  548 27.26
7.Fraser BUXTON17Co Bradford 57.54  541 27.14
8.Samuel AKERS17Co Bradford 58.06  527 27.87
9.Brandon CARTWRIGHT17Bo Kirklees 58.51  515 27.64
10.Blaine UNDERWOOD17Bo Barnsley 58.91  504 28.24
11.Kalum SMART17Bo Barnsley 59.51  489 28.70
12.Levi CODLING17York City71:22.65  182 36.85

18 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime  FINA Pt 50
1.Thomas WATKIN19Co Sheffield 51.26  766 24.84
2.Akal REHAL18Co Leeds 53.24  684 25.71
3.Ned SHARP18Skipton 53.47  675 25.73
4.Dalton CLAPHAM18Co Leeds 54.24  646 26.00
5.Ethan SUTCLIFFE18Co Leeds 54.36  642 26.52
6.Jason ROBSON18York City 55.21  613 26.34
7.Harri THORMAN18Rotherham Mo 55.41  606 25.85
8.Adam WOOD19Spenborough 56.27  579 26.31
9.Harris LISTER18York City 56.42  574 26.15
10.Finlay WALIGORA18York City 57.23  550 27.64
11.Louie DOVE18Co Bradford 57.24  550 27.38
12.Noah WRAGG18Bo Barnsley 57.80  534 27.89
13.Joseph CLARK27Sheffield C62:03.95  54 57.43

Combined Result - Multi-Classification by British Para-Swimming Points

PlaceNameAaDClubClassTime  BDPoints 50
1.Levi CODLING17York City71:22.65  389 36.85
2.Joseph CLARK27Sheffield C62:03.95  141 57.43

UP