Boy 14 Yrs/Under 200m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

12 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Hao Hao SHI12Co Sheffield 2:57.32  359 38.801:23.862:11.17
2.William HICKLIN12Co Leeds 3:06.29  310 42.481:30.252:18.76
3.Thomas WOOFFINDIN12Co Wakefield 3:11.51  285 41.251:31.092:21.71
4.Arran CORNFORTH12Whitby 3:20.53  248 43.211:35.682:27.92
5.Zachary HELM12Co Leeds 3:20.55  248 45.591:37.632:30.52
6.Jacob O'DONNELL11Co Leeds 3:21.12  246 44.281:34.832:28.56
7.Owen CARMODY11Co Leeds 3:21.50  245 48.151:40.772:31.08
8.Richard LEE12Co Sheffield 3:21.64  244 47.291:38.072:31.57
9.Daniel HAWKINS12Harrogate 3:25.06  232 46.391:39.752:33.37
10.Oliver KEENS12Rotherham Mo 3:26.09  229 47.561:40.952:34.63
11.Dylan HILL11KingstonHull 3:26.81  226 46.471:39.552:35.10
12.Halo BENTLEY-HICKS10Co Leeds 3:29.09  219 50.101:44.132:37.93
13.Vincent NAVARRO12Co Sheffield 3:31.51  212 47.131:41.732:37.44
14.Harry TUPMAN12Bo Barnsley 3:33.47  206 46.981:41.882:38.23
15.Connor SHERING12Co Sheffield 3:35.83  199 48.321:43.182:39.46
16.Pavel ZIRAR12KingstonHull 3:36.20  198 50.431:45.092:41.15
17.Zach PIERCY11Co Leeds 3:38.40  192 50.961:47.352:42.89
18.Jacob FARROW12Bev Barracud 3:45.33  175 50.081:48.052:46.73

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Maxwell FORD13Co Leeds 2:49.34  413 38.781:21.172:04.90
2.Benjamin DALE-WOOD13Thirsk WH 2:53.82  381 38.791:23.212:09.71
3.Joseph HALL13Co Leeds 2:54.05  380 40.171:25.102:09.82
4.Oliver AUSTIN13Bo Barnsley 2:59.37  347 41.411:27.912:15.18
5.Gabriel SHEPHERD13Harrogate 3:00.05  343 41.241:27.422:15.39
6.Luke BAUGHAN-WITHINGTO13KingstonHull 3:01.44  335 40.101:26.572:14.57
7.Robbie AMBLER13Co Bradford 3:02.63  329 41.991:29.692:19.43
8.Harry COCKBURN13Skipton 3:04.72  318 43.081:31.572:19.56
9.Connor MCLEAN13Co Sheffield 3:05.03  316 40.391:27.912:17.17
10.Joe DALY13Cleethorpes 3:07.90  302 40.531:29.782:20.23
11.Alfie CHARLTON13Harrogate 3:08.30  300 42.701:28.772:19.56
12.Archie APPLEBY13Skipton 3:10.40  290 40.751:28.882:19.88
13.Oliver MAYGER13Thirsk WH 3:15.47  268 41.641:30.142:22.57
14.Andrei HANLON13Harrogate 3:17.71  259 44.341:34.192:26.49

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.George BROOKS14Co Leeds 2:45.25  444 37.421:19.962:03.11
2.Nicholas HONEYBONE14Donc Dartes 2:45.70  440 35.791:18.482:02.23
3.Sean SMITH14Skipton 2:48.10  422 36.531:19.532:04.43
4.Jacob BROWN14Tadcaster 2:55.55  370 37.511:23.122:09.52
5.Zach BEATTIE14Bo Kirklees 2:56.77  363 38.321:22.782:08.84
6.Miles KEARNS14Scunthorpe A 3:01.08  337 39.871:26.112:13.23
7.James WEST14Skipton 3:07.30  305 40.371:28.252:17.63
8.Benjamin WALKER14Stocksbridge 3:09.10  296 42.611:29.912:21.17
9.Layton THORPE14Scunthorpe A 3:10.02  292 41.581:28.852:18.87

UP