Girl 14 Yrs/Under 100m Backstroke - Heats (Declared Winners)

12 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime  FINA Pt 50
1.Millie WALKER12Co Leeds 1:15.84  437 36.75
2.Sophie RAMSHAW12Co Leeds 1:15.87  436 36.41
3.Amelia BARRETT12KingstonHull 1:18.03  401 37.64
4.Nell CARTER12Harrogate 1:18.44  395 37.89
5.Eve PARKIN12York City 1:20.07  371 -
6.Willow HARRISON12Co Sheffield 1:20.10  371 38.07
7.Laura TEMPLE12Co Bradford 1:20.15  370 39.54
8.Amelia DENHAM12Sheffield C 1:20.94  359 -
9.Ava TURNER12York City 1:21.31  354 -
10.Fleur DUDICOURT SMITH12Bev Barracud 1:21.94  346 -
11.Olivia MCSEVENY12York City 1:23.05  333 39.97
12.Bess NAYLOR12King'f Scar 1:23.83  323 -
13.Mia TRAVIS-JONES11Co Leeds 1:24.11  320 40.52
14.Jasmine LUMLEY11Sheffield C 1:24.34  318 39.40
15.Jessica WOODS11Co Leeds 1:24.92  311 40.71
16.Evie CLARK12Scunthorpe A 1:25.70  303 40.95

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime  FINA Pt 50
1.Phoebe COOPER13Co Sheffield 1:09.41  570 34.19
2.Ava COOK13Co Sheffield 1:10.70  539 34.79
3.Evie HARRIS13Co Leeds 1:10.76  538 34.65
4.Alex NEWTON13Co Leeds 1:12.62  498 34.75
5.Charlotte MORETON13Co Leeds 1:14.01  470 36.26
6.Darcey CROSSLEY13Co Leeds 1:14.40  463 36.65
7.Greta HIGHFIELD13Donc Dartes 1:14.42  462 36.08
8.Amelia REDFEARN13Skipton 1:14.79  456 37.16
9.Mabel ROBERTSON13Co Sheffield 1:14.82  455 36.68
10.Ellie-Mae MACQUALTER13Bev Barracud 1:15.25  447 36.48
11.Ruby ELLIS13Co Leeds 1:15.49  443 35.89
12.Ruby GAMBLES13Rotherham Mo 1:15.57  442 35.77
13.Grace BRADBURY13Rotherham Mo 1:17.12  415 37.11
14.Mia STEEDEN13Co Leeds 1:17.26  413 37.46
15.Holly BILLAM13Bev Barracud 1:17.49  410 -
16.Poppy DUNNE13Skipton 1:17.82  404 38.13
17.Tammi PLUMTREE13Rotherham Mo 1:17.86  404 37.81
18.Kaitlyn WHITE13York City 1:18.88  388 38.23

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime  FINA Pt 50
1.Anna ASHCROFT14Co Leeds 1:10.32  548 34.64
2.Megan CHU14KingstonHull 1:12.11  508 35.14
3.Sedona REED14Co Leeds 1:14.49  461 36.17
4.Poppy DAVIS-COYLE14York City 1:15.39  445 36.87
5.Elise HUTCHINSON14Donc Dartes 1:16.24  430 37.42
6.Sophia KELLY14Tadcaster 1:16.25  430 37.17
7.Sophia GLEDHILL14Co Bradford 1:16.89  419 37.46
8.Libby MORRISON14York City 1:17.03  417 36.85
9.Fennella TURNER14Skipton 1:17.67  407 37.72
10.Beth SIMPSON14Scunthorpe A 1:19.03  386 38.67
11.Evie LAMBERT14Bo Kirklees91:43.67  171 50.97
 Sara UNGAR14York City DNC     

Combined Result - Multi-Classification by British Para-Swimming Points

PlaceNameAaDClubClassTime  BDPoints 50
1.Evie LAMBERT14Bo Kirklees91:43.67  274 50.97

UP