Girl 15 Yrs/Over 200m IM - Heats (Declared Winners)

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime  FINA Pt 50100150
1.Isla WILLIAMS15Co Leeds 2:27.24  628 29.821:08.351:52.66
2.Olivia MARTIN15Scunthorpe A 2:29.95  594 30.421:08.531:53.13
3.Kasja RICKELTON15Co Leeds 2:30.90  583 31.561:11.131:54.48
4.Emily OLIVER15Bo Kirklees 2:34.48  544 32.821:14.981:59.04
5.Jessica REILLY15Harrogate 2:34.69  541 32.961:11.971:58.27
6.Kaye FENTON15Skipton 2:36.96  518 32.571:12.412:00.22
7.Henrietta RICHARDSON-S15Grimsby AST 2:37.26  515 32.561:14.171:57.83
8.Gina WARRIOR15Co Bradford 2:39.54  494 33.011:11.652:02.64
 India BRYANT CHESTERS15Tadcaster DNC       
 Ruby KNIGHT15Bo Kirklees DNC       
 Daisy PURCHASE15Rotherham Mo DNC       

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime  FINA Pt 50100150
1.Lara THOMSON16Co Leeds 2:20.80  718 30.731:07.451:48.21
2.Annabelle WILKINSON16Co Sheffield 2:25.18  655 30.211:06.481:50.16
3.Beth HALL16Cleethorpes 2:27.09  630 30.891:10.491:52.96
4.Mollie FISHER16Rotherham Mo 2:27.98  619 31.331:10.731:55.50
5.Oona GREGORY16York City 2:36.95  518 33.321:15.012:01.93
6.Agatha SCOTT16Harrogate 2:37.61  512 31.881:13.852:00.41
7.Charlotte TINGLE16Rotherham Mo 2:39.57  493 32.391:14.782:03.08
8.Maisy SMITH16Scarborough 2:39.74  492 32.971:17.072:03.27
9.Georgia LEE16Bo Barnsley 2:42.57  466 32.171:16.192:03.19
10.Penny HOBSON16Bo Kirklees 2:44.01  454 33.041:15.112:02.75
11.Katie TURNOR16Rotherham Mo 2:45.96  438 32.931:15.692:05.34

17 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime  FINA Pt 50100150
1.Abigail MILES17Co Sheffield 2:23.11  684 32.191:08.401:48.31
2.Ella BAINBRIDGE17Donc Dartes 2:24.84  660 30.461:07.401:49.99
3.Emily BROOK17Bo Kirklees 2:29.76  597 31.291:12.971:54.66
4.Phoebe MCNICHOLAS17Stocksbridge 2:35.91  529 32.781:15.101:59.25
5.Chloe SIMPSON17Scunthorpe A 2:48.83  416 35.641:20.332:06.73
6.Aliya BACAKOGLU17Bo Kirklees93:14.12  274 41.491:34.562:26.63
 Madison TURNER17Skipton DNC       

18 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime  FINA Pt 50100150
1.Candice HALL24Co Sheffield 2:16.62  786 28.871:03.701:43.67
2.Amelia MONAGHAN19Co Sheffield 2:19.91  732 30.481:07.061:47.65
3.Chloe HIRST18Bo Kirklees 2:25.94  645 31.261:09.321:52.31
4.Paige FENTON18Skipton 2:28.04  618 30.691:09.861:51.10
5.Emily ROBSON18York City 2:31.34  578 31.161:09.701:54.48
6.Abigail JACKSON18Rotherham Mo 2:31.52  576 33.121:13.351:57.70
7.Sophie BARKER20Co Sheffield 2:34.76  541 32.641:13.961:57.90
8.Marise GARBUTT19Donc Dartes 2:39.06  498 32.791:13.291:59.45
9.Holly STEADE19Co Sheffield 2:39.39  495 32.501:15.002:01.16

Combined Result - Multi-Classification by British Para-Swimming Points

PlaceNameAaDClubClassTime  BDPoints 50100150
1.Aliya BACAKOGLU17Bo Kirklees93:14.12  418 41.491:34.562:26.63

UP