Girl 14 Yrs/Under 100m Freestyle - Heats (Declared Winners)

12 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime  FINA Pt 50
1.Valeria PINERA-LEVITA12Co Leeds 1:04.44  516 30.72
2.Annabel COOKE12Co Sheffield 1:05.93  482 31.00
3.Hazel BLAIN12Co Leeds 1:07.16  456 31.93
4.Willow HARRISON12Co Sheffield 1:07.87  442 32.19
5.Amelia BARRETT12KingstonHull 1:08.38  432 32.47
5.Isabel HANDLEY12Co Leeds 1:08.38  432 32.68
7.Roxie TWIDALE12Bev Barracud 1:08.46  430 31.94
8.Honey Rose GROCOCK12Co Sheffield 1:08.59  428 32.03
9.Nell CARTER12Harrogate 1:09.89  405 33.23
10.Eve PARKIN12York City 1:10.45  395 34.21
11.Isla HEATHCOTE12Co Sheffield 1:10.81  389 33.08
12.Niamh DOBBS12Sheffield C 1:10.87  388 33.75
13.Ciara O'CARROLL12Co Bradford 1:10.96  386 34.07
14.Amelia WRIGHT11Harrogate 1:11.48  378 34.41
15.Laura TEMPLE12Co Bradford 1:11.57  377 34.85
16.Fleur DUDICOURT SMITH12Bev Barracud 1:11.69  375 33.84
17.Eloise HERBERT12Tadcaster 1:11.89  372 34.52
18.Evie WOODS12Co Leeds 1:12.06  369 34.45
19.Grace FORD12Bo Barnsley 1:12.72  359 34.29
20.Ava TURNER12York City 1:12.89  357 34.95
21.Evie CLARK12Scunthorpe A 1:13.11  353 34.38
22.Bess NAYLOR12King'f Scar 1:13.43  349 33.93
23.Florence HOBSON12Bo Kirklees 1:13.65  346 34.21
24.Astrid CARROLL12Bo Kirklees131:18.89  281 37.83
 Olivia ROWAN12Selby DNC     
 Eve HIBBERT11Co Sheffield DNC     

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime  FINA Pt 50
1.Phoebe COOPER13Co Sheffield 59.41  659 28.18
2.Eve DOHERTY13Rotherham Mo 1:01.11  605 29.60
3.Hollie WILSON13Co Leeds 1:01.71  588 29.89
4.Gabrielle IDLE-BEAVERS13Co Sheffield 1:02.00  580 29.36
5.Hannah SMITH13Co Leeds 1:03.42  542 30.49
6.Eve COOPER13Cleethorpes 1:03.96  528 30.61
7.Charlotte MORETON13Co Leeds 1:04.19  522 30.65
8.Poppy DUNNE13Skipton 1:04.67  511 31.09
9.Grace BURTON13Donc Dartes 1:04.71  510 31.00
10.Greta HIGHFIELD13Donc Dartes 1:04.90  505 31.24
11.Ruby GAMBLES13Rotherham Mo 1:05.31  496 30.64
12.Charlotte SHAW13Co Leeds 1:05.46  492 30.83
13.Alex NEWTON13Co Leeds 1:05.67  488 31.42
14.Masha ALEKSANDROV13Harrogate 1:05.99  481 31.57
15.Alice AITKEN13York City 1:06.23  475 31.71
16.Eva KNIGHT13Bo Kirklees 1:06.46  471 31.89
17.Sylvie RADATZ13Sheffield C 1:07.63  446 32.20
18.Mia STEEDEN13Co Leeds 1:08.27  434 32.15

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime  FINA Pt 50
1.Molly BAKER14Co Sheffield 1:02.10  577 30.06
2.Evangeline STACEY14Co Leeds 1:03.55  538 30.65
3.Megan CHU14KingstonHull 1:04.03  526 30.67
4.Hannah WAKELIN14Co Sheffield 1:04.13  524 31.00
5.Erin TANKARD14Co Sheffield 1:04.51  515 30.72
6.Sophia KELLY14Tadcaster 1:05.06  502 30.95
7.Mischa COMRIE14Co Leeds 1:05.18  499 31.29
8.Chloe COOKE14Co Sheffield 1:05.33  495 31.10
9.Jessica SMELT14Bo Kirklees 1:05.36  495 30.53
10.Sophia GLEDHILL14Co Bradford 1:05.73  486 31.98
11.Mila HUGHES14Co Wakefield 1:07.47  450 32.30
12.Niamh POTTER14Scunthorpe A 1:07.63  446 32.07
13.Evie LAMBERT14Bo Kirklees91:21.37  256 38.66
 Poppy DAVIS-COYLE14York City DNC     

Combined Result - Multi-Classification by British Para-Swimming Points

PlaceNameAaDClubClassTime  BDPoints 50
1.Evie LAMBERT14Bo Kirklees91:21.37  396 38.66
2.Astrid CARROLL12Bo Kirklees131:18.89  383 37.83

UP