Girl 14 Yrs/Under 200m Freestyle - Heats (Declared Winners)

12 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime  FINA Pt 50100150
1.Millie THRELFALL12Co Leeds 2:18.73  540 32.361:07.871:44.00
2.Sophie RAMSHAW12Co Leeds 2:24.02  482 33.241:09.231:45.94
3.Elizabeth DIXON12Co Leeds 2:25.68  466 33.241:09.751:47.57
4.Ffion ELSBY-ADAMS12Co Sheffield 2:25.95  463 32.471:10.361:49.35
5.Megan TRAVIS12Co Leeds 2:27.36  450 33.721:11.361:49.84
6.Liliah VINCENT12Co Leeds 2:27.97  445 33.881:12.01-
7.Millie WALKER12Co Leeds 2:29.80  429 34.741:12.571:51.41
8.Isabel HANDLEY12Co Leeds 2:30.31  424 36.501:15.211:53.73
9.Chloe MALONEY12Co Leeds 2:31.85  411 34.721:13.171:53.43
10.Niamh DOBBS12Sheffield C 2:34.86  388 36.111:14.951:56.26
11.Laura TEMPLE12Co Bradford 2:35.35  384 36.161:16.46-
12.Roxie TWIDALE12Bev Barracud 2:36.35  377 34.401:14.311:55.79
13.Nell CARTER12Harrogate 2:38.15  364 37.351:18.242:00.27
14.Bethan TAYLOR12Sheffield C 2:39.29  356 36.861:17.491:59.83
15.Amelia DENHAM12Sheffield C 2:39.53  355 36.171:17.501:59.09
16.Evie WOODS12Co Leeds 2:42.71  334 36.181:16.602:00.06
17.Evie CLARK12Scunthorpe A 2:42.98  333 37.511:20.412:04.18
18.Florence HOBSON12Bo Kirklees 2:43.39  330 37.821:19.672:02.90
 Fleur DUDICOURT SMITH12Bev Barracud DNC       

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime  FINA Pt 50100150
1.Eve DOHERTY13Rotherham Mo 2:15.41  580 31.561:05.711:41.13
2.Hollie WILSON13Co Leeds 2:15.86  575 31.581:06.701:42.14
3.Ava COOK13Co Sheffield 2:16.95  561 32.091:07.651:43.84
4.Hannah SMITH13Co Leeds 2:18.09  547 31.801:07.521:43.60
5.Charlotte SHAW13Co Leeds 2:25.19  471 32.691:08.931:46.73
6.Alex NEWTON13Co Leeds 2:25.37  469 33.341:10.701:48.70
7.Rose KEEFE13Donc Dartes 2:26.11  462 33.071:10.601:48.84
8.Alexandra TARTAKOVSKI13Co Sheffield 2:28.91  436 33.761:12.041:51.34
9.Ruby ELLIS13Co Leeds 2:28.94  436 33.591:11.621:51.10
10.Eva KNIGHT13Bo Kirklees 2:29.55  431 33.831:12.421:52.49
11.Alice AITKEN13York City 2:31.25  416 35.111:15.071:55.66
12.Poppy DUNNE13Skipton 2:33.07  402 35.731:15.681:56.91
13.Mia STEEDEN13Co Leeds 2:34.14  393 34.721:13.601:53.38
 Grace BURTON13Donc Dartes DNC       

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubClassTime  FINA Pt 50100150
1.Isla JONES14Co Sheffield 2:10.47  649 29.991:02.311:36.00
2.Molly BAKER14Co Sheffield 2:16.75  563 -1:05.501:41.80
3.Evangeline STACEY14Co Leeds 2:17.78  551 32.281:07.411:43.36
4.Erin TANKARD14Co Sheffield 2:24.61  476 32.971:09.841:47.55
5.Jessica SMELT14Bo Kirklees 2:25.14  471 33.731:10.651:49.03
6.Poppy DAVIS-COYLE14York City 2:26.81  455 34.881:12.791:51.02
7.Sophia KELLY14Tadcaster 2:27.27  451 33.401:10.651:48.91
8.Annabelle LOFT14York City 2:31.44  415 33.941:12.501:52.72
9.Beth SIMPSON14Scunthorpe A 2:33.24  400 35.241:13.391:53.44
10.Evie LAMBERT14Bo Kirklees93:06.80  221 43.481:31.412:20.88

Combined Result - Multi-Classification by British Para-Swimming Points

PlaceNameAaDClubClassTime  BDPoints 50100150
1.Evie LAMBERT14Bo Kirklees93:06.80  336 43.481:31.412:20.88

UP